Без цього ніяк. Взяти все необхідне (лижі, окуляри, черевики і т.д.) можна на курорті на певний час, але варто це досить дорого.
Подумайте, що з цього ви можете взяти з собою, а що купите вже після приїзду на відпочинок.
Здоров’я
Перший похід в гори досить ризикований, тому обов’язково потрібно заздалегідь оформити страховку. Тоді вам при необхідності повністю оплатять лікування і перебування в лікарні. Але аптечку з собою все одно краще взяти.
Серед медикаментів обов’язково повинні бути крему або мазі проти розтяжок і засоби з зігріваючим ефектом, бинт, сонцезахисний крем і пластир.
Одяг
Це теж дуже важливий пункт. Потрібно обзавестися спеціальним костюмом, окулярами і черевиками. Для захисту від вітру можна також надіти шапку і шарф.
Якщо ви новачок в цій справі, що не витрачайте на костюм, а візьміть напрокат. Можливо, вам не сподобатися цей вид спорту, і ви тільки дарма витратите. При підборі костюма потрібно бути уважним, він повинен відповідати наступним вимогам:
захищати від вітру і холоду;
не пропускати вологу;
черевики повинні бути при нозі, але при цьому не віджимати її. П’ятка в будь-якому положенні ноги повинна щільно прилягати до устілки. Якщо ви новачок, взуття не повинна бути занадто жорсткою; буде добре, якщо черевики будуть на залізних заклепках. Вони більш стійкі і не лопнуть при падінні, на відміну від пластмасових;
також купите лижні шкарпетки, які повинні бути вище черевика і при цьому не збиратися; якщо у вас проблеми із зором, то відразу скажіть про це продавця. Він запропонує вам спеціальні лижні окуляри;
вирушаючи на відпочинок, не обмежуйтеся тільки лижним спорядженням. Прихопіть з собою теплі черевики, рукавички і змінне шапку, щоб можна було ввечері прогулятися по селах і подихати свіжим повітрям.
Їжа
Їжа – важливий пункт, якщо ми говоримо про гірськолижному спорті. Повноцінно поїсти можна буде у місцевих закладах, але відправляючись на трасу, обов’язково візьміть із собою щось в якості перекусу.
Швидко зігрітися допоможе термос з гарячим чаєм або кавою.
Підйом на вершину
Піднятися наверх можна тільки за допомогою підйомника. У новачків це може викликати певні труднощі, але для цього є інструктори, які можуть вирішити будь-яку проблему.
Інші важливі речі
Початківці лижники повинні знати ще кілька нюансів, які зроблять їх відпочинок більш комфортним.
Нехай з вами завжди буде не промокає рюкзак, куди можна покласти різні дрібниці, необхідні для прогулянки;
вам слід знати про маркування трас. Найпростіша траса, яка ідеально підходить для початківців – «зелена». «Синя» траса теж досить проста, але в деяких місцях можуть бути нерівності. На «червону» трасу варто виходити тільки тим, у кого є певний досвід в катанні на лижах. Тут спуск досить крутий і часто трапляються нерівності. «Чорні» виключно для експертів, які готові до дуже різкого спуску і відпрацювали маневреність.
не потрібно намагатися їхати надто швидко. Намагайтеся триматися на відстані від інших лижників, щоб встигнути об’їхати їх в разі падіння;
при зіткненні переконайтеся, що ви не нашкодили іншій людині; не зупиняйтеся посеред траси. У разі падіння спробуйте якомога швидше від’їхати в сторону, щоб не заважати іншим; перед спуском зробіть пару вправ, щоб розігрітися і уникнути розтягування;
рюкзак на спині буде заважати вам тримати рівновагу. Намагайтеся не брати на спуск ніякого важкого вантажу;
карта гірськолижного курорту може вам стати в нагоді. На ній позначені всі спуски, підйомники і пункти першої допомоги.
Перед покупкою поїздки на гірськолижний курорт переконайтеся, що ви запам’ятали ці рекомендації і тоді ваш відпочинок пройде успішно!